mapa

Ubytování a stravování

Domov seniorů Budíškovice s kapacitou 80 míst nabízí svým uživatelům ubytování ve dvou vzájemně propojených budovách.

K dispozici jsou tyto pokoje:

  • 21 jednolůžkových
  •   9 dvoulůžkových
  •   2 třílůžkové
  •   6 čtyřlůžkových
  •   8 pětilůžkových

 

Pokoje jsou vybaveny standardním nábytkem v hnědém odstínu. Každý uživatel má k dispozici: válendu, klasické nebo polohovací lůžko, noční stolek, dvoudílnou nebo třídílnou skříň s nástavcem, jídelní stůl, židli a po vzájemné dohodě i křeslo. Do Domova si mohou vzít s sebou i drobnější předměty jako např. poličku, obrázky, sošky, menší skříňku. Sociální zařízení, sprchy a koupelny jsou společné na  jednotlivých patrech.

jednolůžkový pokoj

Usilujeme o to, aby uživatelé mohli zůstat po celou dobu pobytu v zařízení ve svém pokoji a nemuseli se stěhovat. Stěhování ze zdravotních důvodů uživatele, na vlastní žádost uživatele nebo z provozních důvodů, musí být s uživatelem nebo jeho zástupcem projednáno a uskutečněno pouze s jeho souhlasem či na jeho žádost. Každá změna ubytování je možná pouze po oboustranné souhlasné dohodě.

 

vícelůžkový pokoj

 

 

 

 

Stravování 

Strava je připravovaná na základě receptur dietního stravování dle jídelního lístku, který sestavuje referentka stravování. Je servírovaná uživatelům pracovníky stravovacího provozu na dvou jídelnách s kapacitou 70 míst, v případě potřeby jsou uživatelé obslouženi ošetřujícím personálem na pokojích. Podává se 5krát denně – snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a večeře. Druhá večeře (pouze pro diabetickou či výživnou dietu) je servírována na pokojích uživatelů. Strava je v Domově  přizpůsobena svým složením, množstvím a úpravou věku a zdravotnímu stavu uživatelů.

               

Uživatelé si kdykoli v průběhu svého pobytu mohou odhlásit, případně znovu přihlásit, jednu nebo obě svačiny. Po celý den mají uživatelé v prostorách jídelen a na oddělení k dispozici nápoje v nádobách.

STRAVOVACÍ ÚSEK

Zaměstnanci stravovacího provozu zabezpečují na dvou pracovištích, 7 dní v týdnu, celodenní stravování pro naše uživatele. Pracoviště kuchyně je zodpovědné za řádnou přípravu, distribuci a servírování stravy uživatelům na oddělení a na dvě jídelny. 

              

Zaměstnanci druhého pracoviště – kuchyňka v I. patře –  zodpovídají za servírování veškeré připravené stravy a obsluhu uživatelům na jídelnách.

                                 

JÍDELNÍ LÍSTEK

Aktuální jídelní lístky jsou vyvěšeny v prostorách DS Budíškovice na místech k tomu určených. Každý uživatel má možnost do něj nahlédnout a členové stravovací komise  z řady uživatelů se k jeho tvorbě mohou pravidelně na schůzkách vyjadřovat, navrhovat změny či nové nápady a tlumočit přání ostatních uživatelů.

Každé ráno je v ranním hlášení jídelníček na konkrétní den předčítán.

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

18. 9. Kryštof

Zítra: Zita

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30