fdfa
fdfadf

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > O domově

Domov seniorů Dačice

Domov seniorů Dačice, jedno ze zařízení Centra sociálních služeb Jindřichův Hradec, je příspěvkovou organizací zřízenou Jihočeským krajem za účelem poskytování sociálních služeb. Nachází se v klidné okrajové části města Dačice, malého města, které proslulo mimo jiné i výrobou prvního kostkového cukru na světě. Klidné prostředí Domova dotváří krásný park s vodním prvkem, pergolou a lavičkami, kde uživatelé mohou trávit volné chvíle sami nebo se svými blízkými příjemným posezením nebo procházkami.

Město Dačice leží v nejjižnějším cípu Českomoravské vrchoviny. Je obklopeno členitou krajinou, ve které je mnoho lesů, rybníků a luk. Protéká zde řeka Moravská Dyje.

V Dačicích se nachází velké množství služeb, obchodů, firem, i různá kulturní a sportovní zařízení, jako je kino nebo sportovní stadion. Ve městě se pravidelně pořádá také řada kulturních festivalů. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Je zde dobré autobusové spojení mimo jiné do nejbližších měst, kterými jsou především Jemnice a Telč.

Domov seniorů Dačice poskytuje pobytovou sociální službu celoročně nepřetržitě 24 hodin denně.

 

Dále poskytujeme ambulantní službu denní stacionář, jehož provozní doba je ve všední dny od 7 - 17 hodin.